Як досягти білосніжної посмішки?

belosnegnaya-ulibka-min

Про те, як досягти білосніжної посмішки, розповідає лікар-стоматолог  естетичної стоматології  Orangeclinic Анастасія Дмитрівна.

 

Бажання та можливості.

Фразу «Хочу відбілити зуби» ми в клініці чуємо доволі часто. І завжди з’ясовуємо, чого саме хоче пацієнт. Трапляється, пацієнт приходить на професійну чистку зубів і чекає, що після цього колір зубів стане як в рекламі. Такого, звичайно, не станеться: чистка ультразвуком “AirFlow”, коли зубний наліт і вбудовані в нього пігменти їжі очищають сумішшю з порошку і води під тиском, може освітлити зуби, але незначно, всього на півтону. Щоб колір дійсно змінився, необхідна система відбілювання. Сучасні системи відбілювання освітлюють зуби до чотирьох тонів. Їх можна розділити на дві групи: домашні, які діють поступово, і професійні (в кріслі стоматолога за один раз).

Зрозуміти, яким буде результат, може тільки лікар, тому навіть перед домашнім відбілюванням є необхідність у професійній консультації. Під яскравими лампами фахівця видно, в якому стані емаль: прозора, матова, чи є на ній тріщини (після відбілювання їх видно особливо яскраво).

Ми розпитуємо пацієнта про його харчові звички, місце проживання, спосіб життя. На колір зубів може впливати куріння, любов до міцного чаю, кави і яскраво пофарбованих напоїв; вода (жорстка, з високим вмістом заліза або фторована); професія. Так, хіміки працюють з випаровуваннями кислот, ртуттю, свинцем. Від цього зуби темніють, з’являється ерозія.
Ми нагадуємо пацієнтам, що відбілюються лише натуральні зуби, а пломби, вініри, коронки, реставрації – ні. Але і тут є вихід. Необхідно спочатку відбілити зуби, потім почекати два тижні – щоб вони наситились вологою і проявився остаточний колір. І вже потім, під нього, змінювати старі реставрації і пломби.

Видів домашнього відбілювання всього два: спеціальні смужки (на зразок популярних “Crest”) і капи. Решта, включаючи пасти, жувальні гумки, пінки, гелі, працюють досить умовно: ледь помітний ефект швидко зникає, а пасти до того ж, шкодять емалі, оскільки містять абразивні компоненти. Їх, в основному, радять курцям – але не частіше двох разів на тиждень.

Смужки для відбілювання нагадують прозорі пластирі з нанесеною на них відбілюючою речовиною (перекис водню або карбаміду). Їх необхідно наклеювати на зуби і носити від 5 хвилин до півгодини протягом декількох днів – від 5 до 30, згідно з інструкцією. Плюси очевидні: відбілювання відбувається поступово, заради процедури не потрібно приїжджати в клініку, а результат завжди можна освіжити перед важливою зустріччю або заходом. У смужок є і недоліки. По-перше, вони не завжди щільно прилягають – можливі похибки в результаті; по-друге, вони досить короткі: довжини вистачає тільки на 6 верхніх і 6 нижніх зубів, а значить, у людей з широкою посмішкою буде помітний контраст між освітленим передніми і неосвітлений бічними зубами. По-третє, гель зі смужок може потрапити на ясна, і хоч він вважається нешкідливим, ризик алергії або побічої реакції все одно залишається.

Капи для домашнього відбілювання виглядають як ті, що носять боксери на рингу. Принцип дії простий: в них поміщають спеціальний гель, надягають на зуби і залишають мінімум на 40хв. Гель окисляє емаль, зуби відбілюються. Капи бувають разовими (наприклад, “Treswhite UltraDent Opalescence”) і виготовленими за індивідуальними мірками. Звичайно, останні кошттують дорожче, але і служать довше. До того ж вони «сідають» як зшите на замовлення сукню. У клініці Orangeclinic можна замовити і ті, і інші.

Професійне відбілювання в своїх клініках ми проводимо часто. Процедура триває 40 хвилин і дає миттєвий результат – перед важливими подіями це може бути оптимальним рішенням.

Ми практикуємо так зване холодне відбілювання Beyond – найсучасніший спосіб, коли освітлюючий гель активується спеціальною лампою, промені якої проходять через безліч фільтрів. Якби не вони, ультрафіолет пошкоджував би пульпу (тканину, де проходять нерви і судини), а виниклу чутливість довелося б довго лікувати – в тому числі, видаляючи нерв.

 

Даремна праця.

Відбілювання є марним, коли емаль нездорова. Наприклад, у пацієнта гіпоплазія – порушення формування емалі, крейдоподібні плями, “краплі емалі”. Або флюороз – різної форми і яскравості смужки і плями на зубах, що виникають через підвищений вмісту фтору у воді, як у Полтавській області.

Відбілювання не діє і на так звані тетрациклінові зуби. Вони формуються у дитини, якщо мама під час вагітності приймала антибіотики. Тоді на всіх зубах приблизно на однаковому рівні утворюється жовтувата або коричнева смужка – це забарвлені дентинні канальці всередині зуба. Якщо смужка сильно виражена або потрапляє в лінію посмішки, лікар порекомендує вініри.

 

Через свої канали.

Під час сильної травми зуба (удар) порушується судинно-нервовий пучок, відбувається крововилив в тканини, зуб сіріє; або пульпа гине і некротичні продукти розпаду просочуються у зуб. Трапляється, що загинув нерв або запломбований канал темніше від інших. В цьому випадку безсилі навіть вініри: вони тонкі і просвічуються. Тоді на допомогу приходить ще один метод відбілювання – внутрішньоканальний. Канали прочищають, а потім вводять в них на добу-дві відбілюючий гель, від чого зуб світлішає зсередини. Через два тижні, коли зуб насититься вологою, лікарю стане зрозуміло, чи знадобиться подальша реставрація.

Коли травма сталась у дитини 6-8 років, зуб потемнів, але не болить, то лікарі не форсують події, а просто спостерігають за таким пацієнтом. Трапляється, що життєздатність зуба відновлюється і колір повертається.

 

Біла дієта.

Щоб зуби не тьмяніли, доведеться дотримуватись так званої білої дієти. Перше правило – відмова від продуктів, що мають здатність фарбувати. Це особливо актуально в період відбілювання і кілька тижнів потому. відразу після процедури повернутися до яскраво пофарбованих напоїв – результат довго не протримається. Втім, є компроміс: пити через трубочк. Що стосується яскравою їжі (буряк, ягоди), то з нею доведеться розпрощатися – хоча б на період відбілювання. Друге правило – заборона на продукти з високим вмістом кислот. Це не тільки свіжовіджаті соки і смузі, але і фрукти, а також вино, заправки для салатів з лимоном, бальзаміко, винним оцтом. Вони шкодять емалі і загострюють чутливість зубів.

 

Група ризику.

Відбілювання протипоказано вагітним і годуючим, а також дітям до 18 років – вважається, що до цього віку відбувається насичення емалі мінералами і впливати на цей процес не варто. Ще одна група протипоказань – хвороби ясен, пародонту, великі ушкодження емалі: спочатку треба їх вилікувати. Трапляється, що у пацієнтів виявляється алергія на відбілюючі гелі – тоді це теж вважається протипоказанням. Професійне відбілювання заборонено людям з важкими хворобами на епілепсію і з астмою: можна спровокувати напад.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на telegram
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Веб сайт працює в тестовому режимі!!!

Забронювати послугу можна за телефоном!!!