Парадонтит і як з ним боротись.

parandontit-min

Всі мабуть чули про таке захворювання як пародонтит в народі ще його називають «пародонтоз». Воно часто зустрічається у людей середнього та похилого віку,останніми роками прогресивно проявляється і в осіб молодого покоління. Нагадаємо, що пародонти-це запалення тканин які оточують зуб,а сюди входять ясна,кісткова тканина та зв’язки,які прикріплюють зуб до вище перелічених тканин.

Симптоми пародонтиту: запалення ясен, можливі гнійні виділення,відкладання зубного каменю,рухливість зубів,неприємний запах з ротової порожнини. Не всі симптоми можуть бути присутні,проте наявність хоча б окремих з перелічених вже вказують на потребу професійного огляду стану тканин пародонту.

Для чого потрібно відповідально відноситись до лікування цього захворювання? Привід сутності своєчасного лікування, наслідки пародонтиту можуть призвести до рухливості зубів, утворенню міжзубних проміжків, збільшенню розмірів пародонтальних кишень, виділенню гнійних мас. Ускладнення можуть набувати і більш системного характеру,частково можуть включати порушення в роботі ендокринної,дихальної та серцево-судинної систем.

Етіологічних факторів пародонтиту є доволі багато,основні з них:

  1. Недостатня гігієна ротової порожнини. Продукти життєдіяльності мікроорганізмів, які потрапляють в порожнину рота з їжею, перетворяться в зубний наліт, який вражає слизову оболонку ясен, а далі пошкоджує більш глибші тканини, в тому числі і пародонт.
  2. Деякі хвороби внутрішніх органів, такі як гіпертонія, вегето-судинна дистонія тощо.
  3. Аномальний розвиток щелеп негативно впливає на тканину пародонту, а також дає ускладнення для нормальної гігієни порожнини рота.
  4. Порушений обмін речовин і робота ендокринних органів, які не тільки впливають на тканини, що оточують зуби, але і на організм повністю.
  5. Неякісне стоматологічне лікування, а саме невдале пломбування, протезування, установка коронок , брекетів тощо.
  6. Механічні, температурні, хімічні травми зубів і порожнини рота.

Внаслідок прикріплення і розмноження бактерій,які руйнують прикріплення зуба до ясен,утворюються так звані «пародонтальні кишені», які будуть збільшуватись в довжину в залежності в довготривалості та інтенсивності захворювання.

Для усунення етіологічних факторів проводять очистку, згладження і полірування коренів уражених зубів. Це можна зробити за допомогою спеціальних інструментів-кюрет, які своєю формою дозволяють провести максимально ефективне очищення всіх поверхонь кореня без надмірного травмування ясен. В окремих випадках коли глибина кишень після лікування зберігається більше 5 мм такої процедури не достатньо, тоді рекомендується проводити відкриту очистку коренів-лоскутну операцію. Важливо пам’ятати, що незважаючи на ефективність лікування, при цьому не виключається виникнення рецидивів. Для цього потрібно дотримуватись правильної гігієни порожнини рота і систематично відвідувати стоматолога по показаннях.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на telegram
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Веб сайт працює в тестовому режимі!!!

Забронювати послугу можна за телефоном!!!